Daha önce bu yazımda Visual Studio 2008 de kaynak kodunu html formatına çeviren eklentiden ve kullanımından sizlere bahsetmiştim. Şimdi ise yine aynı eklentiyi kullanarak Visual Studio 2010 da kaynak kodunu html formatına nasıl çevireceğimizi sizlere anlatacağım. İlk olarak bu linkten uygulamayı indiriyoruz. Uygulamayı indirdikten sonra bilgisayarımıza yüklüyoruz. Yükleme işlemi bittikten sonra 32 Bit işletim sistemi kullanıcıları için (Program Files\J.T. Leigh & Associates\CopySourceAsHtml) yolu , 64 Bit işletim sistemi kullanıcıları için (Program Dosyaları (x86)\J.T. Leigh & Associates\CopySourceAsHtml) yolundaki CopySourceAsHtml.AddIn dosyasını Belgelerim deki Visual Studio 2010 klasörünün içindeki AddIns klasörünü kopyalıyoruz. Eğer AddIns klasörü yoksa bunu kendiniz oluşturun. Sonrasında kopyaladığınız CopySourceAsHtml.AddIn adındaki dosyayı düzenlemek için Not Defteri ile açın. Karşınıza çıkan metni aşağıdaki gibi düzenleyin ve kaydedin.


Visual Studio 2010 açık ise kapatıp yeniden açın. Visual Studio 2010 açıldıktan sonra yukarıdaki menüden Tools sekmesinden Add-In Manager tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran açılacak.
Bu menüde eklentimiz gözüküyorsa , başarıyla yüklendi demektir. Artık gönül rahatlığı ile istediğiniz kaynak kodunu seçip sağ tuşa tıklayarak CopyAsHTML seçeneği ile html formatına dönüştürebilirsiniz.